Kategorie: Wszystkie | Moje prace | Smaczki | Wyszperane w sieci
RSS
niedziela, 29 czerwca 2008
Melissa Blank - "Poradnik wędkarsko-łowiecki dla dziewcząt"
"Ja to szłam się zamoczyć, to wracałam na brzeg, a Julia cały czas siedziała pod parasolem i robiła na drutach. Kremowy golf zapowiadał się rewelacyjnie. Wcześniej, widząc ją z kłębkami wełny, zastanawiałam się, czy kiedykolwiek będziemy sobie na tyle bliskie, aby zrobiła sweter i dla mnie. Teraz jednak zaczęłam się martwić, czy to zajęcie nie postarza jej w oczach Henry'ego. W końcu obie nasze babcie robiły na drutach.
Julia i Henry poszli się dowiedzieć, czy tata zdecydował się w końcu kupić żaglówkę, którą sobie upatrzył.
- Robienie na drutach to forma budowania gniazda, sygnalizuje gotowość do założenia rodziny - oznajmiła Linda tonem antropologa, kiedy zostałyśmy same.
- Proszę cię, nie nabijaj się z Julii - powiedziałam. - Polubiłam ją."(s. 34)
16:31, truscaveczka , Smaczki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 czerwca 2008
Zapraszam na moją stronę domową
Klik-klik!
08:01, truscaveczka , Moje prace
Link Komentarze (2) »
"Perswazje" Jane Austen
"Kapitan Harville nie ślęczał wiele nad książkami, lecz obmyślił dla nich doskonałe pomieszczenie i wymodelował bardzo ładne półki dla całkiem pokaźnego zbioru pięknie oprawnych foliałów, które stanowiły własność kapitana Benwicka. Chroma noga nie pozwalała mu wiele się ruszać, lecz umysł pracowity i rojący się od pomysłów dawał mu bezustanne zajęcie w domu. Rysował, werniksował, rzeźbił, kleił, robił zabawki dla dzieci, wymyślał nowe szydełka oraz ulepszone szpilki, a jeśli nie miał nic innego do roboty, siadał w kącie pokoju przy swojej wielkiej sieci na ryby."

Oto kolejny robótkujący mężczyzna w literaturze :)
08:00, truscaveczka , Smaczki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 czerwca 2008
Fajne blogi
Bardzo sympatyczne dziewczę z mojego miasta
I zabawy szydełkiem
Kyrelka
1001 pomysłów
piątek, 20 czerwca 2008
Piękny biust

Na tej stronie jest między innymi wątek o dzierganiu dla biuściastych :)
czwartek, 19 czerwca 2008
Do bluzeczki potrzebuję...
Lekcji z Knitting Daily o tym, jak robić zaszewki na biuście, żeby bluzka była dopasowana. W końcu schudło się to 10 niemal kilo, trzeba się ponapawać lepszą figurą ;) A tu dopiero w piątek będą opisy praktyczne, na razie sama teoria. No cóż, moja cierpliwość jest wystawiona na próbę. Może z resztek błękitnej Sonaty machnę tymczasem top dla Olgi?
07:05, truscaveczka , Moje prace
Link Komentarze (3) »
wtorek, 17 czerwca 2008
Robi się, robi
Bluzeczka z wcześniejszego wpisu:

Przy okazji chwalę się samodzielnie wykonanymi znacznikami - te kupne kółka okazały się paskudne, naciągały mi sąsiednie oczka i w ogóle przeszkadzały. Te tutaj wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów (rzemyk skórzany, drewniane korale, srebro), przyjemnie ich dotykać i w ogóle nie przeszkadzają. Chętnym mogę takich narobić, mam materiały :)
09:38, truscaveczka , Moje prace
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 czerwca 2008
Komiks
17:22, truscaveczka , Smaczki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 czerwca 2008
Jeszcze jedna piękność

Ten sweterek też mi się podoba. Być może przez przedawkowanie Jane Austen tak strrrrrrasznie podobają mi się wysokie empire'owe stany.
piątek, 06 czerwca 2008
Drutuję
Nareszcie coś na drutach wymyśliłam. Ma to być słodki, błękitny topik. Problem jednak w tym, że na własny rozmiar zabraknie mi włóczki - "no name" bawełny tureckiej, szorstkiej i fajnej. Dlatego postanowiłam zrobić rozmiar mniejszy nieco. W końcu chudnę, prawda? Tak czy owak dziergam i już myślę, jaki kolor Sonaty kupić na kolejną letnią bluzkę dla siebie. Z błękitnej zrobiłam sobie topo-tunikę z Dropsa, więc pasowałoby coś innego wymyślić.
darmowy hosting obrazków
Czyż nie jest urocza?

NA ZDJĘCIU JEST ORYGINAŁ, JA SWOJĄ BLUZKĘ DOPIERO ROBIĘ!
 
1 , 2
Get your own free Blogoversary button!
ru knitting daily?